Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs BU Last Chance Meer
12:30 PM
No team score
25
26

27
28
1
vs Assumption
@ Altamonte Spr., Fla.
Final
L, 7-2

2
vs Assumption
@ Altamonte Spr., Fla.
Final
L, 13-4

vs LIU Post
Postponed



at Army West Point
Final - OT
T, 3-3
3
vs Assumption
@ Altamonte Spr., Fla.
Final
L, 14-4


4
5
6
7
8
9
vs Mercy
@ Kissimmee, Fla.
Final
L, 5-1


vs LIU Post
@ Kissimmee, Fla.
Final - 6 innings
L, 10-2

10
vs California (Pa.)
@ Clermont, Fla.
Final - 9 innings
W, 6-5


vs Bridgeport
@ Tampa, Fla.
Final
L, 3-1

vs Le Moyne
@ Clermont, Fla.
Final
L, 5-3
11
vs Bridgeport
@ Tampa, Fla.
Final
W, 10-5

vs Ithaca
@ Orlando, Fla.
Final
W, 5-2
12
vs Bloomsburg
@ Orlando, Fla.
Final
W, 4-3

vs Bloomsburg
@ Orlando, Fla.
Final
L, 5-2

vs Bridgeport
@ Clermont, Fla.
Final
L, 7-2

vs Caldwell
@ Clermont, Fla.
Final - 5 innings
L, 11-1

vs Bridgeport
@ Tampa, Fla.
Final
W, 7-4
13
vs NCAA Div. II Championships
10 am/6 pm
Day 1

vs Salem
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 7-2

vs Post
@ Kissimmee, Fla.
Final
L, 5-0

vs St. Thomas Aquinas
@ Orlando, FL
Final
W, 6-1

vs St. Thomas Aquinas
@ Orlando, FL
Final
L, 4-3


14
vs NCAA Div. II Championships
10 am/6 pm

vs Bemidji St.
@ Kissimmee, Fla.
Final
L, 1-0

vs Bridgeport
@ Tampa, Fla.
Final
W, 6-2

vs St. Thomas Aquinas
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 2-1
15
vs IUP BrownGolf Invitational
Day 1

vs Dominican (N.Y.)
@ Kissimmee, Fla.
Final - 5 innings
W, 9-0

vs Indiana (Pa.)
@ Kissimmee, Fla.
Final
L, 2-1

vs Saint Anselm
@ Philadelphia, Pa. (Bobby Morgan Arena)
Final
L, 59-40

at Florida Tech
Final
W, 4-3


16
vs IUP BrownGolf Invitational
3rd of 14


17
vs Robert Morris
Final - OT
L, 3-2
18
19
vs American Int'l
Cancelled

20
at Stonehill
3:00 PM

at Stonehill
5:00 PM
21
22
at Bridgewater State Invitational (throws)
2:00 pm

at Bridgewater State Invitational (throws)
2:00 pm

at Saint Rose
4:00 PM
23
at Bridgewater State Invitational
9:00 am

at Bridgewater State Invitational
9:00 am

at Pace
12:00 PM

vs Saint Rose
12:00 PM

at Le Moyne
12:00 PM

at Stonehill
12:00 PM

at Pace
2:00 PM

vs New York Tech
2:00 PM

at Le Moyne
3:00 PM
24
at Adelphi
12:00 PM

at Saint Rose
12:00 PM

at Adelphi
2:00 PM
25
26
vs Merrimack
3:00 PM

vs Stonehill
4:00 PM
27
vs Merrimack
3:30 PM

at Merrimack
7:00 PM

at Franklin Pierce
7:00 PM
28
29
at Bryant Invitational (throws)

at Bryant Invitational (throws)

at Assumption
3:30 PM
30
at Bryant Invitational

at Bryant Invitational

vs Southern N.H.
12:00 PM

at Franklin Pierce
12:00 PM

at Assumption
12:00 PM

at Assumption
12:00 PM

vs Saint Anselm
12:00 PM

vs Southern N.H.
2:00 PM

at Assumption
3:00 PM
31
vs Southern N.H.
12:00 PM
1
vs The Trojan
2
vs The Trojan

vs St. Michael's
3:00 PM

at Stonehill
3:30 PM

vs Southern N.H.
7:00 PM
3
at Merrimack
3:00 PM

vs Saint Anselm
3:00 PM

at Merrimack
5:00 PM
4
at Nichols
4:00 PM
5
at Stonehill
3:30 PM
6
at Univ. of New Hampshire Invitational

at Univ. of New Hampshire Invitational

vs American Int'l
12:00 PM

vs New Haven
12:00 PM

vs Le Moyne
12:00 PM

vs Southern Conn. St.
12:00 PM

vs American Int'l
2:00 PM

vs New Haven
3:00 PM

vs St. Michael's
3:30 PM