Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Bentley University    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/15/2019 08:55 PM
            Bentley University vs Brandeis University - 11/15/2019             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: ! 4:08.98  11/17/2017 Bentley University                         
                         K Kaduboski, E Niemiec, P MacNeil, L Guldemond    
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        4:06.24    4:05.31!  11  
     1) Sweet, Emily J SO               2) Revelas, Ariana L SR           
     3) Mejiritski, Rona A SO           4) Slowe, Lucy C SO               
                  30.05   1:01.49 (1:01.49)     1:33.40 (31.91)   2:10.31 (1:08.82)
        2:38.43 (28.12)   3:11.07 (1:00.76)     3:36.65 (25.58)     4:05.31 (54.24)
  2 Brandeis University  'A'                          4:19.07    4:11.74    4  
     1) Gold, Bailey C FR               2) Stebbins, Olivia E SO          
     3) McPhillips, Christina M FR      4) Musaku, Uajda * JR             
                  29.61   1:00.72 (1:00.72)     1:33.72 (33.00)   2:12.09 (1:11.37)
        2:40.91 (28.82)   3:15.15 (1:03.06)     3:42.11 (26.96)     4:11.74 (56.59)
  3 Bentley University-NE  'B'                        4:10.47    4:13.59    2  
     1) Gonzales, Dariana FR            2) Chen, Jennifer Y FR            
     3) Karadeniz, Selin JR             4) Guldemond, Lea G SR            
                  30.31   1:01.67 (1:01.67)     1:35.15 (33.48)   2:14.12 (1:12.45)
        2:43.05 (28.93)   3:17.75 (1:03.63)     3:44.30 (26.55)     4:13.59 (55.84)
  4 Bentley University-NE  'C'                             NT   x4:34.83  
     1) Weiner, Emily R SR              2) Lettieri, Sam H SO             
     3) Soucy, Grace E FR               4) Ryan, Hanna L SO               
                  32.89   1:08.25 (1:08.25)     1:43.88 (35.63)   2:26.29 (1:18.04)
        2:57.79 (31.50)   3:37.13 (1:10.84)     4:04.27 (27.14)     4:34.83 (57.70)
  5 Bentley University-NE  'D'                        4:18.58   x4:37.31  
     1) Blum, Alyssa SR                 2) Duarte, Isabella H SO          
     3) Cadogan, Courtney L JR          4) Adamo, Marissa A FR            
                  32.83   1:09.26 (1:09.26)     1:47.49 (38.23)   2:30.07 (1:20.81)
        3:01.94 (31.87)   3:40.90 (1:10.83)     4:07.29 (26.39)     4:37.31 (56.41)
  6 Brandeis University  'C'                               NT    4:39.04  
     1) Etzweiler, Abbie L SO           2) Cifuni, Bridget L JR           
     3) Goodfellow, Rebekah L FR        4) Aponte, Adrienne N SR          
                  32.94   1:06.92 (1:06.92)     1:45.80 (38.88)   2:31.39 (1:24.47)
        3:02.02 (30.63)   3:38.24 (1:06.85)     4:06.97 (28.73)   4:39.04 (1:00.80)
  7 Brandeis University  'B'                               NT   x5:00.34  
     1) Wetzel, Kate J FR               2) Smith, Aria C FR               
     3) Westrick, Natalie S SO          4) Wozab, Natalya L SR            
                1:45.01   2:26.95 (2:26.95)     2:58.90 (31.95)   3:35.47 (1:08.52)
        4:03.31 (27.84)   5:00.34 (1:24.87)                                        
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: ! 3:35.57  11/16/2018 Brandeis University                        
                         T Zitelny, B Lu, M Arcemont, D Wohl               
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        3:33.10    3:32.77!  11  
     1) Chang, Oscar SO                 2) Papsco, Zach T SO              
     3) Homorodean, Paul A JR           4) Zoda, Mark N SO                
                  26.21       55.60 (55.60)     1:22.56 (26.96)     1:54.90 (59.30)
        2:18.39 (23.49)     2:45.75 (50.85)     3:07.84 (22.09)     3:32.77 (47.02)
  2 Bentley University-NE  'B'                        3:39.14    3:38.38    4  
     1) Yoshihara, Jarod M SR           2) Eisenhut, Tanner D FR          
     3) Vizental, Anthony FR            4) Bennice, Clayton P JR          
                  26.91       55.34 (55.34)     1:23.35 (28.01)   1:55.88 (1:00.54)
        2:20.93 (25.05)     2:49.43 (53.55)     3:12.50 (23.07)     3:38.38 (48.95)
  3 Brandeis University  'A'                          3:36.54    3:39.65    2  
     1) Barno, James P FR               2) Lu, Brendon G SO               
     3) Arcemont, Matthew J SR          4) Ohno-Machado, Marcelo JR       
                  26.80       54.82 (54.82)     1:23.42 (28.60)   1:56.58 (1:01.76)
        2:21.26 (24.68)     2:50.19 (53.61)     3:13.65 (23.46)     3:39.65 (49.46)
  4 Brandeis University  'B'                               NT    3:49.53  
     1) Beletti-Naccarato, Joseph P JR  2) Liu, Josh a FR                 
     3) Weissberg, Justin C SR          4) Alger, Thomas O SR             
                  27.72       56.54 (56.54)     1:27.04 (30.50)   2:01.77 (1:05.23)
        2:27.20 (25.43)     2:57.95 (56.18)     3:22.17 (24.22)     3:49.53 (51.58)
  5 Bentley University-NE  'D'                             NT   x3:52.36  
     1) Koch, Alex H FR                 2) Bloom, Matt E FR               
     3) Riina, Michael J JR             4) Trozenski, Sam D SR            
                  27.76       57.67 (57.67)     1:29.42 (31.75)   2:05.16 (1:07.49)
        2:30.83 (25.67)     3:01.69 (56.53)     3:25.00 (23.31)     3:52.36 (50.67)
  6 Bentley University-NE  'C'                             NT   x3:53.00  
     1) Looney, Ryan T FR               2) Motisi, Michael S FR           
     3) Aswad, Nicholas M JR            4) Lambert, Riley P FR            
                  28.97       59.44 (59.44)     1:28.74 (29.30)   2:03.76 (1:04.32)
        2:30.60 (26.84)     3:02.45 (58.69)     3:26.78 (24.33)     3:53.00 (50.55)
  7 Brandeis University  'C'                               NT   x4:03.39  
     1) Ferebee, Benton R SO            2) Ayash, Jonathan * SO           
     3) Lee, Junhan SR                  4) Francis, Benjamin F SO         
                  28.25       59.32 (59.32)     1:33.26 (33.94)   2:11.48 (1:12.16)
        2:38.65 (27.17)     3:09.79 (58.31)     3:34.37 (24.58)     4:03.39 (53.60)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 10:54.89  11/21/2014 Joanna Murphy, Brandeis                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ball, Julia A             JR Bentlet-NE          11:31.07   11:28.90    9  
                  29.60     1:02.38 (32.78)     1:36.24 (33.86)     2:10.41 (34.17)
        2:44.78 (34.37)     3:19.70 (34.92)     3:54.54 (34.84)     4:29.12 (34.58)
        5:03.95 (34.83)     5:38.98 (35.03)     6:14.00 (35.02)     6:48.94 (34.94)
        7:24.35 (35.41)     7:59.66 (35.31)     8:35.04 (35.38)     9:10.13 (35.09)
        9:44.90 (34.77)    10:20.09 (35.19)    10:54.89 (34.80)    11:28.90 (34.01)
  2 Reynolds, Nora E          SR Bentlet-NE          11:41.28   11:37.86    4  
                  30.98     1:04.18 (33.20)     1:38.17 (33.99)     2:12.96 (34.79)
        2:47.58 (34.62)     3:22.34 (34.76)     3:57.26 (34.92)     4:32.43 (35.17)
        5:07.62 (35.19)     5:42.72 (35.10)     6:18.01 (35.29)     6:53.22 (35.21)
        7:28.64 (35.42)     8:04.37 (35.73)     8:40.15 (35.78)     9:15.78 (35.63)
        9:51.44 (35.66)    10:27.11 (35.67)    11:02.73 (35.62)    11:37.86 (35.13)
  3 Shoemaker, Amanda N       JR Bentlet-NE          11:46.00   11:52.41    3  
                  30.91     1:04.90 (33.99)     1:40.04 (35.14)     2:15.36 (35.32)
        2:50.59 (35.23)     3:26.13 (35.54)     4:01.67 (35.54)     4:37.59 (35.92)
        5:13.65 (36.06)     5:49.67 (36.02)     6:25.73 (36.06)     7:02.14 (36.41)
        7:38.42 (36.28)     8:14.85 (36.43)     8:51.51 (36.66)     9:27.94 (36.43)
       10:04.51 (36.57)    10:40.98 (36.47)    11:17.30 (36.32)    11:52.41 (35.11)
  4 Kunins, Leah B            JR BUSD                11:59.40   12:01.23    2  
                  32.66     1:07.60 (34.94)     1:43.25 (35.65)     2:18.80 (35.55)
        2:54.93 (36.13)     3:30.89 (35.96)     4:07.08 (36.19)     4:43.40 (36.32)
        5:20.13 (36.73)     5:56.83 (36.70)     6:33.06 (36.23)     7:09.62 (36.56)
        7:46.43 (36.81)     8:23.43 (37.00)     9:00.55 (37.12)     9:37.14 (36.59)
       10:13.93 (36.79)    10:50.44 (36.51)    11:26.40 (35.96)    12:01.23 (34.83)
  5 Mendoza, Gabriela         SO BUSD                12:29.17   12:21.93    1  
                  33.22     1:08.83 (35.61)     1:45.21 (36.38)     2:21.68 (36.47)
        2:58.09 (36.41)     3:34.67 (36.58)     4:11.81 (37.14)     4:49.09 (37.28)
        5:26.46 (37.37)     6:04.32 (37.86)     6:42.29 (37.97)     7:21.18 (38.89)
        7:58.20 (37.02)     8:35.64 (37.44)     9:13.66 (38.02)     9:52.49 (38.83)
       10:29.75 (37.26)    11:07.26 (37.51)    11:45.85 (38.59)    12:21.93 (36.08)
  6 Sokoloff, Rebecka         SO BUSD                      NT   12:41.66  
                  34.40     1:11.46 (37.06)     1:49.28 (37.82)     2:27.19 (37.91)
        3:04.98 (37.79)     3:43.39 (38.41)     4:21.88 (38.49)     4:59.90 (38.02)
        5:38.69 (38.79)     6:17.09 (38.40)     6:55.87 (38.78)     7:34.37 (38.50)
        8:13.24 (38.87)     8:52.03 (38.79)     9:30.33 (38.30)    10:08.61 (38.28)
       10:47.22 (38.61)    11:26.10 (38.88)    12:04.32 (38.22)    12:41.66 (37.34)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 10:06.29  11/16/2018 Richard Selznick, Brandeis                
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sausto, Daniel J          SR Bentlet-NE           9:55.37   10:08.40    9  
                  28.06       58.27 (30.21)     1:28.75 (30.48)     1:59.22 (30.47)
        2:29.40 (30.18)     2:59.90 (30.50)     3:30.13 (30.23)     4:00.72 (30.59)
        4:31.33 (30.61)     5:01.79 (30.46)     5:32.46 (30.67)     6:03.24 (30.78)
        6:33.73 (30.49)     7:04.51 (30.78)     7:35.41 (30.90)     8:06.49 (31.08)
        8:37.41 (30.92)     9:08.19 (30.78)     9:38.69 (30.50)    10:08.40 (29.71)
  2 Lu, Brendon G             SO BUSD                10:24.22   10:16.38    4  
                  27.87       58.50 (30.63)     1:29.46 (30.96)     2:00.70 (31.24)
        2:32.05 (31.35)     3:03.69 (31.64)     3:34.58 (30.89)     4:05.69 (31.11)
        4:36.61 (30.92)     5:08.07 (31.46)     5:39.40 (31.33)     6:10.97 (31.57)
        6:42.46 (31.49)     7:13.78 (31.32)     7:45.30 (31.52)     8:17.05 (31.75)
        8:47.05 (30.00)     9:17.06 (30.01)     9:48.13 (31.07)    10:16.38 (28.25)
  3 Fales, Tanner R           JR Bentlet-NE          10:19.20   10:18.69    3  
                  27.30       57.58 (30.28)     1:28.39 (30.81)     1:59.40 (31.01)
        2:30.21 (30.81)     3:01.03 (30.82)     3:32.23 (31.20)     4:03.40 (31.17)
        4:34.85 (31.45)     5:06.72 (31.87)     5:37.57 (30.85)     6:08.95 (31.38)
        6:40.29 (31.34)     7:11.70 (31.41)     7:43.42 (31.72)     8:15.15 (31.73)
        8:46.49 (31.34)     9:18.11 (31.62)     9:48.96 (30.85)    10:18.69 (29.73)
  4 Fay, Timothy A            SR Bentlet-NE          10:55.79   11:11.30    2  
                  29.02     1:01.65 (32.63)     1:34.55 (32.90)     2:08.47 (33.92)
        2:42.62 (34.15)     3:16.58 (33.96)     3:50.64 (34.06)     4:24.76 (34.12)
        4:59.03 (34.27)     5:33.15 (34.12)     6:07.50 (34.35)     6:42.07 (34.57)
        7:16.19 (34.12)     7:50.61 (34.42)     8:24.85 (34.24)     8:58.58 (33.73)
        9:31.70 (33.12)    10:05.09 (33.39)    10:38.15 (33.06)    11:11.30 (33.15)
  5 Rubenstein, Rafi I        SO BUSD                      NT   11:53.86    1  
                  30.84     1:05.79 (34.95)     1:41.78 (35.99)     2:18.67 (36.89)
        2:55.08 (36.41)     3:31.97 (36.89)     4:07.57 (35.60)     4:43.31 (35.74)
        5:19.98 (36.67)     5:56.60 (36.62)     6:32.47 (35.87)     7:08.86 (36.39)
        7:45.25 (36.39)     8:21.38 (36.13)     8:57.67 (36.29)     9:32.44 (34.77)
       10:07.68 (35.24)    10:44.16 (36.48)    11:19.68 (35.52)    11:53.86 (34.18)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:58.42  11/16/2018 Paige K MacNeil, Bentley                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvin, Kate H            FR Bentlet-NE           2:03.11    2:00.26    9  
                  28.23       59.40 (31.17)     1:30.22 (30.82)     2:00.26 (30.04)
  2 MacNeil, Paige K          SR Bentlet-NE           2:00.40    2:00.42    4  
                  27.93       58.60 (30.67)     1:29.49 (30.89)     2:00.42 (30.93)
  3 Adamo, Marissa A          FR Bentlet-NE           2:04.40    2:05.32    3  
                  28.19       59.40 (31.21)     1:31.82 (32.42)     2:05.32 (33.50)
  4 Rennie, Ema G             FR BUSD                 2:11.27    2:08.52    2  
                  28.73     1:01.15 (32.42)     1:34.57 (33.42)     2:08.52 (33.95)
  5 Etzweiler, Abbie L        SO BUSD                 2:09.52    2:10.17    1  
                  29.62     1:02.30 (32.68)     1:36.13 (33.83)     2:10.17 (34.04)
  6 Chevez, Sofia K           JR BUSD                      NT    2:12.08  
                  29.48     1:02.55 (33.07)     1:37.20 (34.65)     2:12.08 (34.88)
  7 Lettieri, Sam H           SO Bentlet-NE           2:13.24   x2:12.14  
                  29.84     1:02.84 (33.00)     1:37.62 (34.78)     2:12.14 (34.52)
  8 Westrick, Natalie S       SO BUSD                      NT   x2:14.74  
                  30.80     1:05.13 (34.33)     1:40.47 (35.34)     2:14.74 (34.27)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:46.09  11/16/2018 Mark N Zoda, Bentley                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoda, Mark N              SO Bentlet-NE           1:44.12    1:44.94!   9  
                  24.09       51.18 (27.09)     1:18.22 (27.04)     1:44.94 (26.72)
  2 Wohl, Daniel T            JR BUSD                 1:43.35    1:47.50    4  
                  25.67       52.94 (27.27)     1:19.97 (27.03)     1:47.50 (27.53)
  3 Bennice, Clayton P        JR Bentlet-NE           1:48.12    1:47.89    3  
                  24.77     1:20.51 (55.74)     1:54.41 (33.90)         1:47.89 ( )
  4 Lambert, Riley P          FR Bentlet-NE           2:02.21    1:51.76    2  
                  25.11       53.11 (28.00)     1:22.80 (29.69)     1:51.76 (28.96)
  5 Beletti-Naccarato, Josep  JR BUSD                      NT    1:52.12    1  
                  25.50       53.49 (27.99)     1:22.69 (29.20)     1:52.12 (29.43)
  6 Selznick, Richard S       JR BUSD                      NT    1:52.56  
                  26.23       54.72 (28.49)     1:23.76 (29.04)     1:52.56 (28.80)
  7 Koch, Alex H              FR Bentlet-NE           1:51.41   x1:53.92  
                  26.46       55.60 (29.14)     1:25.70 (30.10)     1:53.92 (28.22)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:00.40  11/17/2017 Paige K MacNeil, Bentley                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slowe, Lucy C             SO Bentlet-NE                NT    1:00.13!   9  
                  29.47     1:00.13 (30.66)                                        
  2 Sweet, Emily J            SO Bentlet-NE           1:01.86    1:01.07    4  
                  29.88     1:01.07 (31.19)                                        
  3 Kim, Audrey H             JR BUSD                 1:03.58    1:04.26    3  
                  31.49     1:04.26 (32.77)                                        
  4 Blum, Alyssa              SR Bentlet-NE           1:08.19    1:07.81    2  
                  32.72     1:07.81 (35.09)                                        
  5 Taft, Danielle M          FR BUSD                      NT    1:08.03    1  
                  32.98     1:08.03 (35.05)                                        
  6 Weiner, Emily R           SR Bentlet-NE           1:08.03   x1:08.23  
                  33.23     1:08.23 (35.00)                                        
  7 Wetzel, Kate J            FR BUSD                 1:06.40    1:08.32  
                  33.02     1:08.32 (35.30)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 54.32  11/18/2016 Jarod M Yoshihara, Bentley                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zitelny, Tamir *          SR BUSD                   53.75      54.51    9  
                  26.21       54.51 (28.30)                                        
  2 Chang, Oscar              SO Bentlet-NE             54.78      54.92    4  
                  27.19       54.92 (27.73)                                        
  3 Yoshihara, Jarod M        SR Bentlet-NE             55.71      55.75    3  
                  26.88       55.75 (28.87)                                        
  4 Barno, James P            FR BUSD                   55.51      55.97    2  
                  27.36       55.97 (28.61)                                        
  5 Arcemont, Matthew J       SR BUSD                      NT      57.40    1  
                  27.69       57.40 (29.71)                                        
  6 Riina, Michael J          JR Bentlet-NE             57.27      58.01  
                  28.38       58.01 (29.63)                                        
  7 Looney, Ryan T            FR Bentlet-NE             57.84     x59.24  
                  28.89       59.24 (30.35)                                        
  8 Ferebee, Benton R         SO BUSD                   58.31   x1:00.38  
                  28.74     1:00.38 (31.64)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:09.15  11/17/2017 Emily S Niemiec, Bentley                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Revelas, Ariana L         SR Bentlet-NE           1:09.32    1:09.84    9  
                  32.74     1:09.84 (37.10)                                        
  2 Karadeniz, Selin          JR Bentlet-NE           1:12.94    1:11.44    4  
                  33.59     1:11.44 (37.85)                                        
  3 Stebbins, Olivia E        SO BUSD                 1:12.18    1:11.78    3  
                  33.82     1:11.78 (37.96)                                        
  4 Chen, Jennifer Y          FR Bentlet-NE           1:11.75    1:14.48    2  
                  35.74     1:14.48 (38.74)                                        
  5 McPhillips, Christina M   FR BUSD                      NT    1:17.56    1  
                  36.49     1:17.56 (41.07)                                        
  6 Soucy, Grace E            FR Bentlet-NE           1:16.22   x1:19.39  
                  37.61     1:19.39 (41.78)                                        
  7 Brown, Elizabeth H        SO BUSD                      NT    1:22.02  
                  38.41     1:22.02 (43.61)                                        
  8 Cifuni, Bridget L         JR BUSD                 1:21.42   x1:24.71  
                  39.77     1:24.71 (44.94)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:00.48  11/16/2018 Zach Papsco, Bentley                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papsco, Zach T            SO Bentlet-NE             59.74      59.95!   9  
                  27.87       59.95 (32.08)                                        
  2 Eisenhut, Tanner D        FR Bentlet-NE           1:01.85    1:01.34    4  
                  28.91     1:01.34 (32.43)                                        
  3 Lu, Brendon G             SO BUSD                 1:01.55    1:02.12    3  
                  29.54     1:02.12 (32.58)                                        
  4 Trozenski, Sam D          SR Bentlet-NE           1:03.48    1:03.54    2  
                  29.68     1:03.54 (33.86)                                        
  5 Motisi, Michael S         FR Bentlet-NE           1:07.66   x1:04.77  
                  30.03     1:04.77 (34.74)                                        
  6 Liu, Josh a               FR BUSD                 1:03.88    1:04.90    1  
                  30.50     1:04.90 (34.40)                                        
  7 Ayash, Jonathan *         SO BUSD                 1:14.46    1:14.68  
                  35.15     1:14.68 (39.53)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:10.20  11/17/2009 Anne Kaduboski, Bentley                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gold, Bailey C            FR BUSD                 2:12.84    2:10.04!   9  
                  29.92     1:02.59 (32.67)     1:35.31 (32.72)     2:10.04 (34.73)
  2 Mejiritski, Rona A        SO Bentlet-NE           2:12.91    2:11.20    4  
                  30.38     1:03.62 (33.24)     1:37.22 (33.60)     2:11.20 (33.98)
  3 Metivier, Kayla E         JR Bentlet-NE           2:19.17    2:19.06    3  
                  30.68     1:06.55 (35.87)     1:42.19 (35.64)     2:19.06 (36.87)
  4 Smith, Aria C             FR BUSD                 2:27.58    2:27.83    2  
                  32.49     1:09.55 (37.06)     1:47.81 (38.26)     2:27.83 (40.02)
  5 Goodfellow, Rebekah L     FR BUSD                      NT    2:31.29    1  
                  31.66     1:08.88 (37.22)     1:49.05 (40.17)     2:31.29 (42.24)
  6 Aponte, Adrienne N        SR BUSD                      NT   x2:31.64  
                  31.38     1:09.98 (38.60)     1:50.40 (40.42)     2:31.64 (41.24)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:58.70  11/17/2017 Tamir Zitelny, Brandeis                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vizental, Anthony         FR Bentlet-NE           1:57.54    1:58.85    9  
                  26.58       56.62 (30.04)     1:27.20 (30.58)     1:58.85 (31.65)
  2 D'Annolfo, Andrew S       SO Bentlet-NE           2:00.54    2:00.98    4  
                  26.68       58.25 (31.57)     1:29.83 (31.58)     2:00.98 (31.15)
  3 Selznick, Richard S       JR BUSD                      NT    2:04.67    3  
                  27.82       58.91 (31.09)     1:31.26 (32.35)     2:04.67 (33.41)
  4 Bandy, Matthew M          SR Bentlet-NE           2:07.00    2:07.40    2  
                  27.82     1:00.01 (32.19)     1:32.90 (32.89)     2:07.40 (34.50)
  5 Weissberg, Justin C       SR BUSD                 2:03.08    2:08.70    1  
                  27.17       58.33 (31.16)     1:32.48 (34.15)     2:08.70 (36.22)
  6 Lee, Junhan               SR BUSD                      NT    2:12.37  
                  29.56     1:02.26 (32.70)     1:36.04 (33.78)     2:12.37 (36.33)
  7 Aswad, Nicholas M         JR Bentlet-NE                NT   x2:16.52  
                  28.74     1:02.41 (33.67)     1:38.93 (36.52)     2:16.52 (37.59)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 25.60  11/12/2007 Liza Connolly, Bentley                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzales, Dariana         FR Bentlet-NE             24.96      25.44!   9  
  2 Rennie, Ema G             FR BUSD                   25.35      25.52!   4  
  3 Musaku, Uajda *           JR BUSD                   25.63      25.55!   3  
  4 Guldemond, Lea G          SR Bentlet-NE             28.00      25.57!   2  
  5 LaRovere, Emily J         JR Bentlet-NE             26.15      26.03    1  
  6 Ryan, Hanna L             SO Bentlet-NE             26.74     x26.93  
  7 Chevez, Sofia K           JR BUSD                   27.38      27.30  
  8 Wozab, Natalya L          SR BUSD                   28.01     x27.48  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 21.97  11/16/2018 Mark N Zoda, Bentley                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Homorodean, Paul A        JR Bentlet-NE             21.66      21.48!   9  
  2 Alkaya, Alper             SR Bentlet-NE             22.09      22.32    4  
  3 Ohno-Machado, Marcelo     JR BUSD                   22.78      22.38    3  
  4 Wohl, Daniel T            JR BUSD                   22.40      22.61    2  
  5 Bennice, Clayton P        JR Bentlet-NE             22.58      22.72    1  
  6 Zitelny, Tamir *          SR BUSD                      NT      23.05  
  7 Lambert, Riley P          FR Bentlet-NE             23.22     x23.37  
  8 Alger, Thomas O           SR BUSD                   23.24     x24.07  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
 Meet Record: ! 290.00  11/22/2013 Nicola Mancini, Bentley                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huminski, Mary R          FR Bentlet-NE            226.80     257.62    9  
  2 Logozzo, Caroline N       SR Bentlet-NE            222.53     229.50    4  
  3 Cifuni, Bridget L         JR BUSD                      NP      79.88    3  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
 Meet Record: ! 299.17  11/20/2015 Colton W Bridge, Bentley                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busser, Owen P            SO Bentlet-NE            221.33     218.62    9  
  2 Glick, Jeremy C           SO Bentlet-NE            229.05     217.05    4  
  3 Long, Connor M            SO Bentlet-NE            189.75     171.30    3  
  4 Parisi, Sean M            JR Bentlet-NE            172.28    x168.15  
  5 Rubenstein, Rafi I        SO BUSD                      NP     103.13    2  
 -- Liu, Kevin *              FR BUSD                      NP     X29.85  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 55.20  11/16/2018 Lucy C Slowe, Bentley                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvin, Kate H            FR Bentlet-NE             53.87      54.88!   9  
                  26.48       54.88 (28.40)                                        
  2 Guldemond, Lea G          SR Bentlet-NE             57.71      56.44    4  
                  27.25       56.44 (29.19)                                        
  3 Musaku, Uajda *           JR BUSD                   56.46      56.67    3  
                  27.39       56.67 (29.28)                                        
  4 LaRovere, Emily J         JR Bentlet-NE             56.82      56.76    2  
                  27.62       56.76 (29.14)                                        
  5 Adamo, Marissa A          FR Bentlet-NE             56.93     x57.08  
                  27.30       57.08 (29.78)                                        
  6 Rennie, Ema G             FR BUSD                   57.74      58.92    1  
                  27.69       58.92 (31.23)                                        
  7 Chevez, Sofia K           JR BUSD                   59.05      59.40  
                  28.40       59.40 (31.00)                                        
  8 Wozab, Natalya L          SR BUSD                 1:00.06     x59.48  
                  28.45       59.48 (31.03)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 47.95  11/16/2018 Daniel T Wohl, Brandeis                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoda, Mark N              SO Bentlet-NE             47.26      47.19!   9  
                  22.72       47.19 (24.47)                                        
  2 Homorodean, Paul A        JR Bentlet-NE             48.03      48.14    4  
                  23.20       48.14 (24.94)                                        
  3 Wohl, Daniel T            JR BUSD                   47.86      49.06    3  
                  23.84       49.06 (25.22)                                        
  4 Ohno-Machado, Marcelo     JR BUSD                   49.40      49.86    2  
                  24.49       49.86 (25.37)                                        
  5 Alkaya, Alper             SR Bentlet-NE             48.90      50.49    1  
                  24.82       50.49 (25.67)                                        
  6 Alger, Thomas O           SR BUSD                   51.26      53.08  
                  24.84       53.08 (28.24)                                        
  7 Bloom, Matt E             FR Bentlet-NE             57.42     x56.62  
                  27.14       56.62 (29.48)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:09.87  11/18/2016 Kate D Kaduboski, Bentley                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Emily J            SO Bentlet-NE           2:10.51    2:10.10    9  
                  30.91     1:03.43 (32.52)     1:36.85 (33.42)     2:10.10 (33.25)
  2 MacNeil, Paige K          SR Bentlet-NE           2:13.24    2:17.27    4  
                  31.93     1:06.09 (34.16)     1:41.66 (35.57)     2:17.27 (35.61)
  3 Metivier, Kayla E         JR Bentlet-NE           2:17.91    2:18.77    3  
                  33.27     1:08.04 (34.77)     1:43.72 (35.68)     2:18.77 (35.05)
  4 Kim, Audrey H             JR BUSD                 2:22.18    2:21.55    2  
                  33.13     1:08.95 (35.82)     1:45.42 (36.47)     2:21.55 (36.13)
  5 Goodfellow, Rebekah L     FR BUSD                 2:25.22    2:23.18    1  
                  33.50     1:09.55 (36.05)     1:46.31 (36.76)     2:23.18 (36.87)
  6 Wetzel, Kate J            FR BUSD                 2:27.95    2:30.05  
                  35.14     1:12.82 (37.68)     1:51.36 (38.54)     2:30.05 (38.69)
  7 Hill, Rachel E            JR Bentlet-NE           2:37.76   x2:34.59  
                  37.07     1:16.44 (39.37)     1:56.25 (39.81)     2:34.59 (38.34)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:00.18  11/17/2017 Jarod M Yoshihara, Bentley                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jarod M        SR Bentlet-NE           2:00.12    1:56.31!   9  
                  27.79       56.97 (29.18)     1:26.26 (29.29)     1:56.31 (30.05)
  2 Barno, James P            FR BUSD                 2:02.60    2:01.16    4  
                  28.13       58.18 (30.05)     1:29.28 (31.10)     2:01.16 (31.88)
  3 Looney, Ryan T            FR Bentlet-NE           2:04.19    2:04.96    3  
                  29.49     1:01.14 (31.65)     1:33.54 (32.40)     2:04.96 (31.42)
  4 Riina, Michael J          JR Bentlet-NE           2:04.41    2:05.96    2  
                  30.05     1:02.44 (32.39)     1:34.79 (32.35)     2:05.96 (31.17)
  5 Chang, Oscar              SO Bentlet-NE           2:04.94   x2:06.24  
                  29.93     1:01.44 (31.51)     1:34.18 (32.74)     2:06.24 (32.06)
  6 Francis, Benjamin F       SO BUSD                 2:11.44    2:08.73    1  
                  30.51     1:03.02 (32.51)     1:35.82 (32.80)     2:08.73 (32.91)
  7 Beletti-Naccarato, Josep  JR BUSD                 2:05.08    2:11.34  
                  29.79     1:02.55 (32.76)     1:37.04 (34.49)     2:11.34 (34.30)
  8 Ferebee, Benton R         SO BUSD                      NT   x2:13.70  
                  30.13     1:03.65 (33.52)     1:38.44 (34.79)     2:13.70 (35.26)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:27.28  11/11/2012 Amanda Le, Bentley                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Revelas, Ariana L         SR Bentlet-NE           2:29.25    2:30.59    9  
                  34.21     1:12.44 (38.23)     1:51.33 (38.89)     2:30.59 (39.26)
  2 Karadeniz, Selin          JR Bentlet-NE           2:33.73    2:33.29    4  
                  34.37     1:12.87 (38.50)     1:52.50 (39.63)     2:33.29 (40.79)
  3 Stebbins, Olivia E        SO BUSD                 2:46.23    2:37.50    3  
                  35.13     1:15.41 (40.28)     1:56.32 (40.91)     2:37.50 (41.18)
  4 Chen, Jennifer Y          FR Bentlet-NE           2:36.06    2:37.94    2  
                  35.94     1:16.53 (40.59)     1:58.26 (41.73)     2:37.94 (39.68)
  5 Smith, Aria C             FR BUSD                      NT    2:54.68    1  
                  38.82     1:21.77 (42.95)     2:07.76 (45.99)     2:54.68 (46.92)
  6 Cifuni, Bridget L         JR BUSD                      NT    3:02.36  
                  40.22     1:25.93 (45.71)     2:14.43 (48.50)     3:02.36 (47.93)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:14.59  11/16/2018 Brendon G Lu, Brandeis                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vizental, Anthony         FR Bentlet-NE           2:12.16    2:14.46!   9  
                  30.28     1:04.15 (33.87)     1:39.38 (35.23)     2:14.46 (35.08)
  2 Eisenhut, Tanner D        FR Bentlet-NE           2:16.11    2:15.55    4  
                  30.84     1:05.61 (34.77)     1:40.72 (35.11)     2:15.55 (34.83)
  3 Trozenski, Sam D          SR Bentlet-NE           2:15.94    2:16.21    3  
                  29.92     1:04.75 (34.83)     1:40.47 (35.72)     2:16.21 (35.74)
  4 Lu, Brendon G             SO BUSD                 2:17.31    2:16.30    2  
                  30.93     1:05.97 (35.04)     1:41.88 (35.91)     2:16.30 (34.42)
  5 Bandy, Matthew M          SR Bentlet-NE           2:16.23   x2:17.01  
                  31.35     1:06.13 (34.78)     1:41.60 (35.47)     2:17.01 (35.41)
  6 Liu, Josh a               FR BUSD                 2:19.90    2:23.87    1  
                  32.00     1:07.76 (35.76)     1:44.94 (37.18)     2:23.87 (38.93)
  7 Ayash, Jonathan *         SO BUSD                 2:39.52    2:37.12  
                  34.74     1:14.35 (39.61)     1:56.18 (41.83)     2:37.12 (40.94)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 5:19.87  11/16/2018 Brooke A Jameson, Bentley                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slowe, Lucy C             SO Bentlet-NE           5:15.25    5:11.42!   9  
                  28.05       58.64 (30.59)     1:29.82 (31.18)     2:01.60 (31.78)
        2:33.51 (31.91)     3:05.66 (32.15)     3:37.42 (31.76)     4:09.34 (31.92)
        4:41.07 (31.73)     5:11.42 (30.35)                                        
  2 Ball, Julia A             JR Bentlet-NE           5:35.61    5:42.19    4  
                  30.40     1:04.27 (33.87)     1:38.74 (34.47)     2:13.81 (35.07)
        2:48.86 (35.05)     3:23.76 (34.90)     3:58.60 (34.84)     4:33.50 (34.90)
        5:08.35 (34.85)     5:42.19 (33.84)                                        
  3 Etzweiler, Abbie L        SO BUSD                 5:41.90    5:45.88    3  
                  30.57     1:04.41 (33.84)     1:39.37 (34.96)     2:14.55 (35.18)
        2:49.52 (34.97)     3:24.99 (35.47)     4:00.65 (35.66)     4:36.21 (35.56)
        5:11.64 (35.43)     5:45.88 (34.24)                                        
  4 Kunins, Leah B            JR BUSD                 6:02.92    5:57.17    2  
                  32.71     1:07.42 (34.71)     1:43.05 (35.63)     2:19.56 (36.51)
        2:55.88 (36.32)     3:32.62 (36.74)     4:09.18 (36.56)     4:45.80 (36.62)
        5:21.97 (36.17)     5:57.17 (35.20)                                        
  5 Cadogan, Courtney L       JR Bentlet-NE           6:15.08    6:05.14    1  
                  32.26     1:08.10 (35.84)     1:45.20 (37.10)     2:22.58 (37.38)
        2:59.91 (37.33)     3:37.31 (37.40)     4:14.96 (37.65)     4:52.93 (37.97)
        5:29.88 (36.95)     6:05.14 (35.26)                                        
  6 Mendoza, Gabriela         SO BUSD                      NT    6:07.52  
                  32.35     1:08.03 (35.68)     1:44.41 (36.38)     2:20.62 (36.21)
        2:57.34 (36.72)     3:34.05 (36.71)     4:10.71 (36.66)     4:47.39 (36.68)
        5:24.07 (36.68)     6:07.52 (43.45)                                        
  7 Sokoloff, Rebecka         SO BUSD                      NT   x6:18.00  
                  34.62     1:11.58 (36.96)     1:49.68 (38.10)     2:28.40 (38.72)
        3:06.90 (38.50)     3:45.61 (38.71)     4:24.32 (38.71)     5:02.95 (38.63)
        5:41.38 (38.43)     6:18.00 (36.62)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: ! 4:53.11  11/16/2018 Richard Selznick, Brandeis                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sausto, Daniel J          SR Bentlet-NE           4:52.76    4:53.55    9  
                  26.37       55.17 (28.80)     1:24.73 (29.56)     1:54.59 (29.86)
        2:24.42 (29.83)     2:54.43 (30.01)     3:24.48 (30.05)     3:54.57 (30.09)
        4:24.64 (30.07)     4:53.55 (28.91)                                        
  2 Fales, Tanner R           JR Bentlet-NE           4:56.25    4:58.44    4  
                  26.93       56.27 (29.34)     1:26.53 (30.26)     1:56.95 (30.42)
        2:27.80 (30.85)     2:58.40 (30.60)     3:28.82 (30.42)     3:59.36 (30.54)
        4:29.32 (29.96)     4:58.44 (29.12)                                        
  3 Barno, James P            FR BUSD                 5:02.89    4:58.65    3  
                  26.54       55.96 (29.42)     1:25.98 (30.02)     1:56.11 (30.13)
        2:26.82 (30.71)     2:57.43 (30.61)     3:28.51 (31.08)     3:59.46 (30.95)
        4:29.73 (30.27)     4:58.65 (28.92)                                        
  4 Motisi, Michael S         FR Bentlet-NE           5:11.09    5:08.68    2  
                  27.18       57.03 (29.85)     1:27.78 (30.75)     1:58.76 (30.98)
        2:30.23 (31.47)     3:02.01 (31.78)     3:33.78 (31.77)     4:06.31 (32.53)
        4:37.89 (31.58)     5:08.68 (30.79)                                        
  5 Weissberg, Justin C       SR BUSD                 5:14.70    5:14.39    1  
                  28.52       59.19 (30.67)     1:30.32 (31.13)     2:01.59 (31.27)
        2:33.08 (31.49)     3:05.03 (31.95)     3:37.28 (32.25)     4:09.75 (32.47)
        4:42.00 (32.25)     5:14.39 (32.39)                                        
  6 Fay, Timothy A            SR Bentlet-NE           5:22.32   x5:29.48  
                  28.77     1:00.84 (32.07)     1:34.01 (33.17)     2:07.81 (33.80)
        2:41.37 (33.56)     3:15.14 (33.77)     3:49.02 (33.88)     4:22.91 (33.89)
        4:56.54 (33.63)     5:29.48 (32.94)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:01.58  11/16/2018 Paige K MacNeil, Bentley                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gold, Bailey C            FR BUSD                 1:01.07      59.82!   9  
                  28.13       59.82 (31.69)                                        
  2 McPhillips, Christina M   FR BUSD                 1:02.76    1:04.23    4  
                  29.91     1:04.23 (34.32)                                        
  3 Kim, Audrey H             JR BUSD                      NT    1:04.50    3  
                  30.47     1:04.50 (34.03)                                        
  4 Aponte, Adrienne N        SR BUSD                 1:05.84   x1:06.52  
                  30.57     1:06.52 (35.95)                                        
 -- Galvin, Kate H            FR Bentlet-NE           1:00.86   X1:00.25! 
                  28.35     1:00.25 (31.90)                                        
 -- Mejiritski, Rona A        SO Bentlet-NE           1:01.54   X1:01.73  
                  29.22     1:01.73 (32.51)                                        
 -- Reynolds, Nora E          SR Bentlet-NE           1:07.31   X1:06.51  
                  31.61     1:06.51 (34.90)                                        
 -- Soucy, Grace E            FR Bentlet-NE           1:08.20   X1:10.62  
                  31.39     1:10.62 (39.23)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: ! 51.59  11/16/2018 Tamir Zitelny, Brandeis                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zitelny, Tamir *          SR BUSD                   51.42      51.73    9  
                  24.45       51.73 (27.28)                                        
  2 Arcemont, Matthew J       SR BUSD                   54.08      54.62    4  
                  25.37       54.62 (29.25)                                        
  3 Riordan, Sean M           SO BUSD                      NT    1:01.78    3  
                  27.90     1:01.78 (33.88)                                        
 -- Homorodean, Paul A        JR Bentlet-NE             51.32     X51.44! 
                  24.31       51.44 (27.13)                                        
 -- Papsco, Zach T            SO Bentlet-NE             52.63     X52.14  
                  24.50       52.14 (27.64)                                        
 -- Chang, Oscar              SO Bentlet-NE             54.46     X54.24  
                  25.45       54.24 (28.79)                                        
 -- Aswad, Nicholas M         JR Bentlet-NE           1:00.25   X1:00.19  
                  28.09     1:00.19 (32.10)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
 Meet Record: ! 294.10  11/11/2014 Nicola Mancini, Bentley                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huminski, Mary R          FR Bentlet-NE            208.95     218.17    9  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
 Meet Record: ! 283.20  11/16/2004 Eric Schena, Bentley                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glick, Jeremy C           SO Bentlet-NE            221.86     221.17    9  
  2 Busser, Owen P            SO Bentlet-NE            210.15     200.99    4  
  3 Long, Connor M            SO Bentlet-NE            200.93     168.37    3  
  4 Parisi, Sean M            JR Bentlet-NE            150.00    x166.87  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:11.49  11/18/2008 Angela Chui, Brandeis                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Emily J            SO Bentlet-NE           2:19.09    2:15.48    9  
                  30.02     1:03.42 (33.40)     1:44.47 (41.05)     2:15.48 (31.01)
  2 Revelas, Ariana L         SR Bentlet-NE           2:17.66    2:20.42    4  
                  31.25     1:09.23 (37.98)     1:47.84 (38.61)     2:20.42 (32.58)
  3 Karadeniz, Selin          JR Bentlet-NE           2:18.72    2:21.02    3  
                  30.43     1:07.66 (37.23)     1:47.31 (39.65)     2:21.02 (33.71)
  4 Metivier, Kayla E         JR Bentlet-NE           2:22.94   x2:21.21  
                  30.86     1:06.39 (35.53)     1:48.81 (42.42)     2:21.21 (32.40)
  5 McPhillips, Christina M   FR BUSD                 2:19.66    2:24.37    2  
                  29.95     1:08.01 (38.06)     1:50.50 (42.49)     2:24.37 (33.87)
  6 Wozab, Natalya L          SR BUSD                 2:24.31    2:26.16    1  
                  30.96     1:08.72 (37.76)     1:51.33 (42.61)     2:26.16 (34.83)
  7 Stebbins, Olivia E        SO BUSD                      NT    2:32.04  
                  32.70   1:55.30 (1:22.60)     2:32.04 (36.74)         2:32.04 ( )
  8 Brown, Elizabeth H        SO BUSD                      NT   x2:37.03  
                  31.76     1:10.98 (39.22)     1:58.50 (47.52)     2:37.03 (38.53)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: ! 2:02.10  11/17/2017 Jonny D Boains, Bentley                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Josh a               FR BUSD                 2:06.37    2:03.97    9  
                  26.98       59.05 (32.07)     1:34.50 (35.45)     2:03.97 (29.47)
  2 Selznick, Richard S       JR BUSD                 2:07.22    2:07.20    4  
                  27.43     1:01.09 (33.66)     1:37.92 (36.83)     2:07.20 (29.28)
  3 Francis, Benjamin F       SO BUSD                      NT    2:14.44    3  
                  28.43     1:02.35 (33.92)     1:42.03 (39.68)     2:14.44 (32.41)
 -- Vizental, Anthony         FR Bentlet-NE           1:59.93   X2:01.78! 
                  26.53       59.65 (33.12)     1:34.69 (35.04)     2:01.78 (27.09)
 -- Eisenhut, Tanner D        FR Bentlet-NE           2:04.70   X2:03.99  
                  26.76     1:00.15 (33.39)     1:35.27 (35.12)     2:03.99 (28.72)
 -- Papsco, Zach T            SO Bentlet-NE           2:01.51   X2:05.97  
                  25.99       58.95 (32.96)     1:36.12 (37.17)     2:05.97 (29.85)
 -- Motisi, Michael S         FR Bentlet-NE           2:04.53   X2:09.13  
                  27.66     1:02.67 (35.01)     1:38.92 (36.25)     2:09.13 (30.21)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:42.49  11/17/2017 Bentley University                         
                         L Guldemond, E LaRovere, J Chen, E Niemiec        
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:39.30    1:41.94!  11  
     1) Slowe, Lucy C SO                2) LaRovere, Emily J JR           
     3) MacNeil, Paige K SR             4) Galvin, Kate H FR              
                  25.23       50.42 (25.19)     1:17.04 (26.62)     1:41.94 (24.90)
  2 Brandeis University  'A'                               NT    1:43.51    4  
     1) Rennie, Ema G FR                2) Gold, Bailey C FR              
     3) Kim, Audrey H JR                4) Musaku, Uajda * JR             
                  25.86       52.11 (26.25)     1:18.17 (26.06)     1:43.51 (25.34)
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:47.18    2  
     1) Ball, Julia A JR                2) Guldemond, Lea G SR            
     3) Mejiritski, Rona A SO           4) Ryan, Hanna L SO               
                  28.44       54.02 (25.58)     1:21.44 (27.42)     1:47.18 (25.74)
  4 Bentley University-NE  'C'                             NT   x1:51.55  
     1) Shoemaker, Amanda N JR          2) Reynolds, Nora E SR            
     3) Duarte, Isabella H SO           4) Blum, Alyssa SR                
                  28.01       56.18 (28.17)     1:24.91 (28.73)     1:51.55 (26.64)
  5 Brandeis University  'C'                               NT    1:51.67  
     1) Chevez, Sofia K JR              2) Etzweiler, Abbie L SO          
     3) Goodfellow, Rebekah L FR        4) Westrick, Natalie S SO         
                  27.88       55.62 (27.74)     1:24.23 (28.61)     1:51.67 (27.44)
  6 Brandeis University  'B'                               NT   x1:53.39  
     1) Aponte, Adrienne N SR           2) Brown, Elizabeth H SO          
     3) Cifuni, Bridget L JR            4) Taft, Danielle M FR            
                  27.96       57.58 (29.62)     1:25.53 (27.95)     1:53.39 (27.86)
  7 Bentley University-NE  'D'                             NT   x1:58.62  
     1) Hill, Rachel E JR               2) Lettieri, Sam H SO             
     3) Soucy, Grace E FR               4) Weiner, Emily R SR             
                  32.51     1:00.46 (27.95)     1:29.60 (29.14)     1:58.62 (29.02)
  8 Brandeis University  'D'                               NT   x2:03.09  
     1) Sokoloff, Rebecka SO            2) Mendoza, Gabriela SO           
     3) Kunins, Leah B JR               4) Smith, Aria C FR               
                  32.95     1:02.29 (29.34)     1:34.03 (31.74)     2:03.09 (29.06)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: ! 1:27.73  11/16/2018 Bentley University                         
                         M Zoda, C Bennice, A Alkaya, R McGeary            
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandeis University  'A'                               NT    1:27.96   11  
     1) Wohl, Daniel T JR               2) Alger, Thomas O SR             
     3) Ohno-Machado, Marcelo JR        4) Zitelny, Tamir * SR            
                  22.37       44.71 (22.34)     1:06.48 (21.77)     1:27.96 (21.48)
  2 Brandeis University  'C'                               NT    1:34.90    4  
     1) Arcemont, Matthew J SR          2) Weissberg, Justin C SR         
     3) Rubenstein, Rafi I SO           4) Francis, Benjamin F SO         
                  23.24       47.07 (23.83)     1:10.33 (23.26)     1:34.90 (24.57)
  3 Brandeis University  'B'                               NT   x1:40.21  
     1) Riordan, Sean M SO              2) Ayash, Jonathan * SO           
     3) Lee, Junhan SR                  4) Ferebee, Benton R SO           
                  24.56       51.82 (27.26)     1:15.93 (24.11)     1:40.21 (24.28)
 -- Bentley University-NE  'A'                        1:28.03   X1:27.85  
     1) Alkaya, Alper SR                2) D'Annolfo, Andrew S SO         
     3) Bennice, Clayton P JR           4) Zoda, Mark N SO                
                  22.46       44.80 (22.34)     1:06.77 (21.97)     1:27.85 (21.08)
 -- Bentley University-NE  'B'                        1:30.72   X1:31.53  
     1) Fales, Tanner R JR              2) Lambert, Riley P FR            
     3) Yoshihara, Jarod M SR           4) Trozenski, Sam D SR            
                  23.28       46.41 (23.13)     1:09.20 (22.79)     1:31.53 (22.33)
 -- Bentley University-NE  'C'                             NT   X1:41.83  
     1) Fay, Timothy A SR               2) Aswad, Nicholas M JR           
     3) Bloom, Matt E FR                4) Looney, Ryan T FR              
                  25.51       52.69 (27.18)     1:18.50 (25.81)     1:41.83 (23.33)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Bentley University                  205   2. Brandeis University                  79
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Bentley University                  185   2. Brandeis University                 103